Kalendarium

 

CO NAS CZEKA W LISTOPADZIE
04.11.2019 r.   

 Zdjęcia portretowe

07.11.2019 r. 
 

  wyjazd dzieci z grupy „Sówki” i „Żabki”  na Ostrów Tumski- spotkanie z Archeologiem  

08.11.2019 r.  

udział dzieci z grupy „Sówki” w Warsztatach Kulinarnych pt.: „ Igraszki Kulinarne”, organizowane przez Ogólnopolski Cech Rzeźników- Wędliniarzy- Kucharzy oraz Fundację Niwa Edukacji i Rozwoju

20.11.2019 r. 
 

wyjazd dzieci z grupy „Sówki”  do Biblioteki Raczyńskich na lekcję biblioteczną

21.11.2019 r.   Zdjęcia świąteczne
22.11.2019 r.    Koncert muzyczny Pro Sinfonika pt.: Domowe śpiewanki Pana Stasia”
25.11.2019 r.  

- wyjazd dzieci z grupy „Sówki” do Centrum Inicjatyw Rodzinnych

 - obchody w przedszkolu Dnia Pluszowego Misia

  29.11.2019 r.   

Andrzejki w Przedszkolu

 
   

 

 

   

 

 

   

 

   

 

     
     
   

 

     
     
     
     
     
     
     
   

 

   

 

     
     
     
   

 

     
     

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

RANEK        zabawy dowolne zorganizowane przez dzieci lub inspirowane przez nauczycielkę o charakterze  indywidualnym lub w małych zespołach, zabawy poranne i ćwiczenia ruchowe, czynności samoobsługowe, śniadanie.
PRZEDPOŁUDNIE       zajęcia dydaktyczne wynikające z przyjętego programu wychowania przedszkolnego, spacery i wycieczki, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, czynności samoobsługowe, zajęcia dodatkowe na życzenie rodziców, różne formy relaksu ( leżakowanie, ćwiczenia relaksacyjne i wyciszające), II śniadanie.
POPOŁUDNIE   kontynuacja zajęć dydaktycznych, zajęcia dodatkowe, praca indywidualna, pobyt w ogrodzie przedszkolnym, obiad, zabawa dowolna.
     

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI NAJMŁODSZYCH

 6:00 - 8:00    zabawy swobodne ( oddziały łączone )
 8:00 - 8:30    zabawy swobodne, praca indywidualna wg potrzeb dzieci, ćwiczenia poranne
 8:30 - 9:00    ŚNIADANIE - kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków żywieniowych, higienicznych i kulturalnych, wychowanie zdrowotne
9:00 - 9:30   zajęcia dydaktyczne realizowane wg programu wychowania
9:30 - 10:00   zabawy swobodne, zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców
10:00 - 11:00   zajęcia na świeżym powietrzu - gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. spacery;zabawy swobodne w sali w przypadku złych warunków atmosferycznych
11:00 - 11:15   przygotowanie do posiłku - kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych
11:15 - 11:30   II ŚNIADANIE - kształtowanie czynności samoobsługowych,  nawyków żywieniowych, higienicznych i kulturalnych, wychowanie zdrowotne
11:30 - 13:15   odpoczynek w formie leżakowania ( kształtowanie czynności samoobsługowych )
13:15 - 13:30   zabiegi higieniczne i przygotowanie do obiadu
13:30 - 14:00   OBIAD
14:00 - 17:00   zabawy swobodne, zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców, zabawy i gry w ogrodzie przedszkolnym przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, zabawy kierowane przez nauczyciela, praca indywidualna
     

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODSZYCH  

6:00 - 8:00   zabawy swobodne ( oddziały łączone )
8:00 - 8:30   zabawy swobodne, praca indywidualna wg potrzeb dzieci, ćwiczenia poranne
8:30 - 9:00   kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków żywieniowych, higienicznych i kulturalnych, wychowanie zdrowotne
9:00 - 9:30   zajęcia dydatktyczne realizowane wg programu wychowania
9:30 - 10:30   zajęcia na świerzym powietrzu - gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki: zabawy swobodne w sali w przypadku złych warunków atmosferycznych
10:30 - 11:00   zabawy swobodne, zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców
11:00 - 11:15   przygotowanie do posiłku - kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych, wychowanie zdrowotne
11:15 - 11:30   II ŚNIADANIE - kształtowanie czynności samoobsługowych,  nawyków żywieniowych, higienicznych i kulturalnych, wychowanie zdrowotne
11:30 - 12:00   zajęcia dydaktyczne realizowane wg programu wychowania ( w sali lub ogrodzie przedszkolnym )
12:00 - 13:15   zabawy swobodne, zajęcia relaksacyjne lub zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców
13:15 - 13:30   przygotowanie do posiłku - kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych
13:30 - 14:00   OBIAD - ( w tym zabiegi higieniczne i przygotowanie do obiadu )
14:00 - 17:00   zabawy swobodne, zabawy i gry w ogrodzie przedszkolnym przy odpowiednich warunkach atmosferycznych, zabawy kierowane przez nauczyciela, praca indywidualna, zajęcia dodatkowe organizowane na życzenie rodziców
     
IMPREZY W PRZEDSZKOLU
 Wrzesień  
  •  Koncert
  • Powitanie Jesieni - sadzenie przez dzieci cebulek wiosennych kwiatów w ogrodzie
     
 Październik  
  •  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • Koncert
  • Teatrzyk
  • Teatrynka - warsztaty teatralne
  • Wycieczka do Portu lotniczego "Ławaica" w Poznaniu
     
Listopad  
  • Koncert
  • Pasowanie na przedszkolka w grupie najmłodszej
     
Grudzień  
  • Koncert
  • Szukamy prezentów od Mikołaja
  • Teatrynka - warsztaty teatralne
  • Świąteczne spotkanie rodziców i dzieci przy choince oraz kiermasz świąteczny
  • Odwiedziny Gwiazdora
  • Uroczysty Obiad Wigilijny
     
Styczeń  
  • Koncert
  • Gościmy naszych kochanych Dziadków i Babcie w przedszkolu
     
Luty  
  • Balik karnawałowy (przebierańców) z animatorami
  • Koncert
  • Balik przebierańców z Rodzicami
     

Marzec /Kwiecień

 
  • Żegnamy zimę, witamy wiosnę - w ogrodzie przedszkolnym palimy Marzannę
  • Obchodzimy Dzień Ziemi, sadzimy w naszym przedszkolnym ogrodzie kwiaty i krzewy
  • Koncert
  • Uroczyste Śniadanie Wielkanocne
  • Szukamy zająca w przedszkolnym ogrodzie
     
Maj  
  • Wycieczka agroturystyczna
  • Koncert
  • Uroczystość z okazji dnia Matki i Ojca
     
Czerwiec  
  • Dzień Dziecka
  • Festyn Rodzinny
  • Koncert
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie najstarszych dzieci
     
ZAJĘCIA DODATKOWE

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO-JĘZYKOWE
poniedziałek

 
  • maluchy - 11.45 - 12.00
  • średniaki - 12.30 - 13.00 stokrotki, 13.00 13.30 słoneczka
  • starszaki - 12.00 - 12.30
     

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO - JĘZYKOWE
wtorek

 
  • starszaki - 12.00 - 12.30
  • średniacy - 12.30 - 12.00 stokrotki, 12.30 - 13.00 słoneczka
  • maluchy - 11.15 - 11.30

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO - JĘZYKOWE czwartek

 
  • maluchy - 10.45-11.00
  • średniaki - 11.30 - 12.00 stokrotki, 12.00 - 12.30 słoneczka
  • starszaki - 11.00 - 11.30
     

RYTMIKA
środa

 
  • średniaki - 09:30 - 10:00 stokrotki, 10.15 - 10.45 słoneczka
  • maluchy - 10:00 - 10:15
  • starszaki - 10:45 - 11:15
     

GIMNASTYKA KOREKCYJNA
piątek

 
  • starszaki - 9.30-10.20
  • średniaki - 10.20-11.10 stokrotki, 11.10 - 12.00 słoneczka
     

LOGOPEDIA
poniedziałek

 
  • starszaki - 10:30 - 11:30
     

LOGOPEDIA
wtorek

 
  • starszaki- 12.30 - 13.30
     

RELIGIA
wtorek

 
  • starszaki - 10:30 - 11:00

RELIGIA

piątek

 
  • starszaki - 13.00 - 13.30
     

JUDO
środa

 
  • grupa I - 15.00 - 15.30
  • grupa II - 15.30 - 16.10
     

TANIEC
czwartek

 
  • grupa I - 15.00 - 15.30
  • grupa II - 15.30 - 16.00