„Góra Grosza” edycja XXII – podsumowanie akcji 2021/2022

W dniach od 02 listopada 2021r. do dnia 31 grudnia 2021r. odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i przyłączyli się do akcji. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych pięciu tygodni do skarbonki. Ogólnie zebrano  166 zł 25 gr, a nasza „Góra Grosza” osiągnęła 6 kg 38 dag. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci  w trudnej sytuacji życiowej.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel.

Koordynator akcji w przedszkolu:                                                                                           

Joanna Rybarczyk

Skip to content