O nas

Przedszkole nr 68 im. „Kolorowy Świat” mieści się przy ulicy Piwnej 1 a w Poznaniu. Położone jest w pięknej okolicy otoczonej zielenią z dala od zgiełku i hałasu miasta.

Placówka mieści się w budynku wolnostojącym, parterowym ,w którym znajdują się cztery sale dziecięce, jasne, kolorowe, funkcjonalnie i estetycznie urządzone oraz wyposażone w sprzęt i zabawki. Wygląd sal, to efekt systematycznej modernizacji placówki.

Wokół przedszkola rozciąga się duży, przestrzenny ogród częściowo wyposażony w urządzenia zabawowe takie, jak piaskownica, drabinki, huśtawki, równoważnia oraz ławki. Drzewa i krzewy w nim rosnące ozdabiają go i pozwalają w ich cieniu odpoczywać dzieciom, jak również tworzą wspaniały widok z sal . Ponadto dzieci mają możliwość obserwować, doświadczać i badać otaczającą , wspaniałą przyrodę oraz zmiany w niej zachodzące wraz ze zmianami pór roku .W ogrodzie dzieci spędzają dużo czasu bawią się i korzystają ze świeżego powietrza.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00 .W tym czasie dzieci biorą udział w planowanych przez nauczycielki zabawach i zajęciach, ponadto mają możliwość rozwijania własnych aktywności i zainteresowań .Pedagodzy prowadzą pracę indywidualną i wyrównawczą.

Programy na których się opieramy to:
Nowa Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego.

Programy wychowawczo – dydaktyczne:
„Odkrywam siebie i świat”
„Trampolina”

„Nasze Przedszkole”

Programy i metody narzędzia wspomagające i stymulujące rozwój dziecka:

„Cała Polska Czyta Dzieciom” – program edukacyjny wprowadzający dzieci w świat literatury.

„Moje Dziecko idzie Do szkoły” – program Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu – podniesienie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, utrwalanie nawyków prozdrowotnych.

„Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka” – program Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – propagowanie bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i poza nim.

„Sport & Kids” – Zdrowo i Sportowo – program mający na celu aktywizację ruchową dzieci do 10 roku życia.

„Kraina Muzyki” – Innowacja – program z zakresu edukacji muzycznej promujący zainteresowania muzyczne wśród dzieci na etapie przedszkolnym

„Pory Roku Wewnętrznym Rytmem Dziecka” – Innowacja –  program z zakresu przeciwdziałania agresji i niepożądanych zjawisk w stosunkach społecznych wśród czieci.

„Akademia Aquafresh – program edukacji prozdrowotnej dla przedszkolaków

„Przyjaciele Zippiego” – program promujący zdrowie emocjonalne małych dzieci.

„Metoda Dobrego Startu” Marty Bogdanowicz – metoda przygotowująca dzieci do nauki czytania i pisania.

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – zabawy ruchowe uczące świadomości własnego ciała i otaczającej przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku.
„Burza mózgów” – metoda aktywizująca, pobudzająca do aktywnego myślenia i działania.
Pedagogika zabawy „Klanza” – zabawy i zajęcia ze wszystkich obszarów edukacji.
„Dziecięca matematyka” autorstwa prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej – zabawy matematyczne mające na celu zapewnienie dziecku osiągnięcia sukcesów w nauce matematyki.
„Mamo, tato wole wodę” – kampania edukacyjna mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie.
„Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej
Zajęcia adaptacyjne – mające na celu bezstresowe dla dziecka pokonanie progu przedszkola.

Nasze przedszkole wyposażone jest w najnowocześniejsze narzędzia dydaktyczne, takie jak:

• tablice multimedialne
  • roboty