DYŻUR WAKACYJNY

Szanowni Państwo
Informujemy, że zgodnie z decyzją Urzędu Miasta Poznania , zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczynają się od 30 maja i potrwają do 2 czerwca 2023 r. Dokładne informacje znajdziecie Państwo w załącznikach poniżej. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi i przestrzeganie terminów w nich zawartych.

Dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu: 01.07-31.07.2023r.

Zasady organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w okresie lipiec-sierpień 2023

Przedszkole jako placówka nieferyjna funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący – § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2019 r. poz. 502 ze zm.).

Przerwy w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo -modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

Dzieci mają zapewnione w tym  czasie miejsce w innym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole.

1. Zasady ogólne.
  2. Z opieki podczas przerwy w przedszkolu w okresie lipiec-sierpień 2023 mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2022/2023 do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań.
  3. Zapisy na okres przerwy wakacyjnej odbywają się bezpośrednio w placówkach przedszkolnych. W bieżącym roku zapisy na przerwę wakacyjna nie będą prowadzone poprzez elektroniczny system NABÓR.
  4. We wszystkich przedszkolach/oddziałach przedszkolnych obowiązują
    te same zasady, terminy i kryteria zapisów.
  5. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci uczęszczające
    do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego, a następnie dzieci z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
  6. Zapisy prowadzone są do poszczególnych placówek na miesiąc lipiec lub sierpień.
  7. Rodzic ma prawo zapisać dziecko do przedszkola lub oddziału przedszkolnego zarówno w lipcu, jak i sierpniu.

II. Wypełnianie wniosku:

1. Druk wniosku można otrzymać w sekretariacie placówki
  2. Rodzice/prawni opiekunowie:
  3. pobierają wniosek w przedszkolu/szkole
  4. wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają w przedszkole, do którego zapisują dziecko na okres przerwy lipiec-sierpień,.
  5. Przyjęcie dziecka w okresie lipiec-sierpień 2023
  6. W przypadku większej liczby zgłoszeń, niż dostępna liczb miejsc w okresie lipiec –sierpień 2023 stosuje się następujące kryteria i punkty:
    1. w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2022/2023 do tego przedszkola/ oddziału przedszkolnego (100 punktów),
    2. dzieci z przedszkoli tzw. „zastępujących” – 80 pkt,
    3. oboje rodzice/opiekunowie prawni pozostają w zatrudnieniu w ramach pracowniczego stosunku pracy, wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą ( kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko (25 punktów)
    4. dziecko pochodzi z rodziny wielodzietnej (20 punktów)
  7. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka dostępna będzie w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostanie zakwalifikowane.
  8. Warunkiem przyjęcia dziecka podczas przerwy wakacyjnej jest terminowe podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych potwierdzenia woli przyjęcia do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  9. Brak podpisania woli przyjęcia oznacza rezygnację z miejsca
    w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, organizującym opiekę w okresie przerwy wakacyjnej
    .
  10. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte do wybranych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych, mogą zgłosić się do innej placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.
  11. Wykaz wolnych miejsc zostanie opublikowany w elektronicznym systemie NABÓR.
  12. Przyjęcie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które uczęszczają do oddziałów integracyjnych  lub specjalnych w przedszkolach ogólnodostępnych.

Rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które w roku szkolnym 2022/2023 uczęszczają do oddziału integracyjnego lub specjalnego zorganizowanego w przedszkolu ogólnodostępnym składają wniosek o przyjęcie dziecka bezpośrednio w przedszkolu, w którym bieżącym roku szkolnym funkcjonują oddziały integracyjne i/lub specjalne.

• Dokumenty

Do wniosków rodzice/opiekunowie prawni dołączają dokumenty:

1. zaświadczenie o zatrudnieniu (wydane nie wcześniej niż z datą 20 kwietnia 2023 r.),
    1. oświadczenie o wielodzietności rodziny,
    2. w przypadku dzieci ubiegających się o przyjęcie do oddziałów integracyjnych lub specjalnych kopię orzeczenia (ważnego na rok szkolny 2022/2023).

TERMINY PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
NA OPIEKĘ W CZASIE PRZERWY WAKACYJNEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 DO PRZEDSZLOLI

I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.

Lp.Rodzaj czynnościTermin
1.Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka na opiekę podczas przerwy wakacyjnej.od 30 maja
do 2 czerwca
2.Informacja o liście dzieci zakwalifikowanych.7 czerwca
godz. 12.00
3.Pisemne potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęciaOd 7 do 13 czerwca
4.Informacja o liście dzieci przyjętych do placówki16 czerwca godz. 12.00
5.Podanie do publicznej wiadomości wykazu przedszkoli z wolnymi miejscami w okresie przerwy wakacyjnej na stronie NABÓR20 czerwca godz. 12.00

WNIOSKI BĘDĄ DO POBRANIA 30 MAJA W PRZEDSZKOLU.