GÓRA GROSZA

odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i ich rodzin.               Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i przyłączyli się do akcji. Dzieci z grupy Sówki  bardzo zaangażowali się w akcję; zebrane monety posegregowali, zważyli, spakowali i wysłali do Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci  w trudnej sytuacji życiowej.

Kwota, jaką udało nam się uzbierać podczas tegorocznej akcji to 162 zł 70 gr,               a nasza „Góra Grosza” osiągnęła 7 kg 563 dag!

Koordynator akcji w przedszkolu:                                                                                          

  Joanna Rybarczyk 

Skip to content